Karlova Ehe 2013 

Sel aastal Karlova Eheda tiitlile palju pretendente polnud. Žürii koosseisus Edgar Kaare ja Kristina Kurm Karlova Seltsi linnaruumi toimkonnast, Ave Elken linnavalitsuse arhitektuuri ja ehituse osakonnast ning Rees Soodla Hea Maja Poest vaatas aprilli lõpus üle veidi vähem kui kümme värske värvikuue saanud või veidi põhjalikuma renoveerimise läbinud hoonet. Valikusse ei sattunud kahjuks ühtegi kõrvalhoonet ega piirdeaeda. 

Karlova Ehe 2013: Päeva 23 korterelamu

Kõige paremini esindab selleaastasest valikust Karlova linnaruumi miljöö väärtustamise ideed vastselt renoveeritud väike korterelamu aadressil Päeva tänav 23. Hoonet katab vana puitlaudis, mis on kulunud lahtisest värvikihist puhastatud ja värviuuringute põhjal saanud uue sinise värvikihi. Hoolikalt on endiste näidiste põhjal taastatud fassaadi ehtivad puitpitsid, samuti välisuksed. Väikse miinusena võib mainida, et aknad ei ole küll vanade täpsed koopiad, kuid siiski kahekordse raamiga ja enam-vähem hoonele sobivad. Koos samal ajal renoveeritava naaberhoonega leiab Päeva tänava lõpust peagi mitu maja, mis on meie linnaosale ehteks.

Eriauhind sokli eest Pargi 7

Veel jäi silma Pargi tänav 7 kortermaja taastatud maakivist ja tellistest sokkel. Töö teostamisel on kasutatud hüdraulilist lubjamörti ja vanu käsitöötelliseid, eelnevate perioodide parandused betooni ja tehasetellistega eemaldati täies mahus. Tulemus on igati ilus. Ka tasa ja targu etapikaupa maja korrastamine on tubli ettevõtmine ja väärib tunnustust.