Ehedad majad on Karlovale ehteks

2011.aasta 3. mai õhtul sõitis Karlovas ringi seltskond jalgrattureid, et vaadata üle tiitli "Karlova Ehe" väärilised hooned. Pilk heideti majadele ja kõrvalhoonetele, mis olid paari viimase aasta jooksul silma hakanud värske värvikuue või põhjalikuma ehitustööga.

Olulisim aspekt tunnustatava valikul oli hoone sobivus Karlova miljöösse, olgu see siis uusehitis või remonditud ajalooline maja. Hinnati materjalikasutust, detailitäpsust, stiili, ehitus- ja remonditöö kvaliteeti. Vaadeldi, kuidas hoone sobib ümbritsevasse tänavaruumi, arvestab naabritega.

Karlova  eheda otsimisel osalesid Toomas Liivamägi ja Edgar Kaare Karlova Seltsist, Egle Tamm Tartu linnavalitsuse kultuuriväärtuste teenistusest, Reesi Soodla Hea maja poest, Kersti Ploom ja Kaspar Kissa Tartu Ehitiste Restaureerimise Tudengite Seltsist ja Kristina Kurm Säästva Renoveerimise Infokeskuse Tartu Ühendusest.

Toomas Liivamägi Karlova Seltsist: Karlovalikult ehe hoone ei tähenda kindlasti mitte pelgalt steriilselt ja kõigi reeglite järgi taastatud vana maja miljööväärtuslikus piirkonnas. See peaks olema uus või vana maja, kus inimesed tahavad elada. Eelkõige on see säästvalt renoveeritud/ korda tehtud maja, mida ümbritseb karlovalikult õdus elukeskkond ja millel on küljes mingi oma, karlovalik "kiiks".

         Karlova ehedaimad ehitised 2011. aastal on:"Karlova Ehe" 2011 artikkel koos fotodega ilmus "Kirev Karlova" II numbris, autor Kristina Kurm