Kuidas kõik algas

Oktoober 2008 Apteegi ruumid vabanevad.1926 aastast neis ruumides tegutsenud apteek lõpetab majandusraskustesse sattumise tõttu oma tegevuse.

Alustasime läbirääkimisi linnaga Tähe 20 hoonesse Karlova Keskusesse ajamiseks. Koostöö Birjo Martininga kohviku ja Valdo Neerutiga värkstoa rajamiseks esimesele korrusele. Idee väljatöötamisele ning projekti jätkusuutlikuse hindamisele kulus ligi kaks kuud. 03 veebruaril 2009.a otsustas Tartu Linnavalitsus oma korraldusega nr 93 anda Tähe 20 hoones asuvad linna äriruumid rendile Karlova Seltsile. Järgnevad mitmed talgud, kus lammutame vanu kappe ja ning lõhume mittevajalikke seinu. Alustame läbirääkimis projektide koostamiseks

23 veebruar
Helistas Kati Kersna, kes lubas teha  vee- ja kanalisatsiooniprojekti. Õhtul kogume lahkete annetajate kuuridest kuivi küttepuid, millega peaks terve märtsikuu küttevajaduse katma. Õhtul kohtume ka Koit Koppeliga, kes lubas heatahtemärgina kohvikuruumi kena kamina ehitada. Leppisime kokku töötubade tegemise võimaluses. Tartu Linnavalitsus lubab märtsis korrastada ka Tähe tänava poolsed aknad. Üürilepingu ettevalmistamine.

13 märts
Märtsi alguses sõlmisime lepingu Tartu linnavalitsusega Tähe 20 äriruumide kasutusele võtmiseks Karlova Keskusena. Ruumilahenduste eskiisid on juba olemas ja esimest korda ka Tervisekaitse ametnikele ette näidatud. Tänu heade inimeste abile õnnestus likvideerida vana kaubalift ja amortiseerunud radikad. Igapäevaste korrastustööde tulemusel on pea kõik vajalikud lammutustööd tehtud.  Ahi põletab karlovlaste toodud puid imehästi. Sooja ca 12 kraadi. Tartu linnavalitsus lubas kiiremas korras tegeleda ka akende korrastamisega. Loodame, et see kõik õnnestub. Koos Tartu linnaga alustame ka ruumide sihtotstarbe muutmiseks vajalike dokumentide vormistamist. Lahtine on veel keldriruumide kasutusele võtmine ja võimaliku rentniku leidmine.

7 aprill
Aeg ruttab kiiresti! Möödunud nädalal alustas AS Haspo akende renoveerimist. Töö peaks lõppema aprilli lõpuks. Aknad saavad oma esialgse välimuse - akendelt eemaldatakse sinna algselt mittekuulunud vaheliistud ning taastatakse kremoonid.

Tänu Mare Lossmanile on meil nüüd olemas ka piisavalt ahjupotte uue kaminahju ehitamiseks. Loodame, et pottsepp Koit Koppel saab koos oma abilistega juba lähiajal töödega alustada. Kamin hakkab kütma seltsi ja kohviku ruume ning peaks tulema lihtne ja kodune.

Arhitektuurne projekt on valmis ja vajab veel kooskõlastusi. Järgmisel nädalal valmivad ka eriosadeprojektid ning siis saab juba alustada ehitaja otsimist. Samuti on lähiajal plaanis renoveerida kogu majasisene kanalisatsiooni- ja veetorustik, mis on osalislet  amortiseerunud. Aprilli alguses saime majale uue kanalisatsiooniühenduse Tähe tänavalt, seega oleme juba poolel teel.

Esialgsete hinnangute kohaselt läheb kogu Keskuse ülemise korruse väljaehitamiseks ca. 400 000 krooni.  Praegu on vaja leida veel pool rahast.  Vaatamata rasketele aegadele oleme optimistlikud. Väga suure osa kuludest võtab ventilatsiooni väljaehitamine.

Endiselt ootame kõikide inimeste abikäsi ja toredaid mõtteid!

22 aprill
Birjo äriplaan kiideti Tööturuametis heaks. Seega on pisike algkapital seadmete ostuks olemas. Nüüd siis ootame aga projektide valmimist ja kooskõlastamist. Saaks ruttu selle asjaga maha. Seni aga teeme pisemaid remonttöid ja lõhume talvepuid. Salemi noored tegid selles osas suure töö - lõhkusid puid, aitasid ruume korrastada ja õue puhtaks riisuda.  Tänud neile selle eest.  Täna toodi välimised aknad tagasi. Väga ilus ja suursugune, paari nädala pärast peaks ka sisemiste akendega kõik korras olema. Tahaks hirmsasti juuniks suuremate ehitustöödega ühele poole saada ning kuu jooksul ka kasutusloani jõuda. Eks näis, kuidas see kõik tegelikult välja kukub

Natuke hirmutav on see, et juba  nädala pärast hakkab rendiraha jooksma ning meil pole keldrikorrusele ikka veel rentniku. Aga otsime ja küll ka leiae sobiva kosilase.

Laupäeval läheme siis Supilinna päevadele pannkooke küpsetama, ehk saame mõne krooni kaminakivide ostuks juurde:)

15 juuli 2009.a
Vahepeal on mitu head ja tegusat kuud möödunud!

Karlova päevade ajal oli ka esimene "kohviku" päev. Birjo eestvedamisel toimunud üritus oli menukas nii teostajate, kui külastajte hulgas. Tõesti väga soe ja kdoune tunne tekkis. Paljud olid ikurvad, et kovhikut kauemaks ei avatud:) Aga ei jää ta tulemata!

Oleme nüüd jõudnud esimeste nähtavate ja käega katsutavate tulemusteni.  Kogu maja vee- ja kanalisatsiioonitorustik on uuendatud ning köögi põrandad valatud. Tänu OÜ Vennad Ehituse kärmele tööle on köögipoole seinad ja laed vanast ärvist puhastatud ning esimesed kihid pahtlitki seinale kantud. Eeloleval nädalal ootame ka uusi aknaid.  Ventilatsioonisüsteem oo ka enamvähem valmis, pärast köögi värvimistöid saame juhtimissüteei ja elektrisüteemi ka paika panna. Eeldatvalt peaksime augustis jõudma köögi sisustamiseni. Sügiseks tahaks ka Seltsi kontoriruumi töökorda saada. Loodan, et saame oma kaua oodatud ahju valmis siis jääks vaid uus lagi ja lihtsam pahteldustöö.

Renditasude maksmisega oleme toime tulnud. Suured tänud kõigile, kes on olnud abiks ja toeks selle ilusa idee sünnile. Pidev majandsukriisi ja eluraskuste jutt on lõputult ära tüüdanud.