Neljapäev, 16. mai – LOOVUSPÄEV

12.00-17.00   Ehtestuudio «Cirrus», Tähe 22, on avatud Karlova päevade külalistele

15.00   Näitus “Karlovapoeg” Karlova Pargis 
Eksponeeritakse 8 tööd Kõrgema Kunstikooli Pallas skulptuuriosakonna tudengitelt: Alo Saareli, Daniil Piskun, Fred Põdra, Gloria Niin, Jonna Kubu, Liina Kinks, Reino Meensalu ja Urmas Aaviku, juhendaja: Eike Eplik. 

Kas oled kunagi linnapildis tähele pannud tänavanimesid ja kuidas mõnikord lähestikku asuvad tänavanimed on kuidagi sarnased? Näiteks Rukki, Nisu ja Maisi tänavad. Karlovas on selliseks teema poolest sarnasteks tänavateks Kalevi, Salme, Linda, Alevi, Siili ja Tähe. Nimed viitavad meie eeposele, Kalevipojale.

Kõrgem Kunstikool Pallase skulptuuriosakonna 1. kursuse tudengite skulptuuriprojekti kursuse teema on see aasta sellest seosest lähtuv. Eesti rahvuseepose teemalisi töid eksponeeritakse Karlova pargis, mis on Kalevi ja Salme tänava vahel. Näitusel ringi liikudes saab tutvuda tudengite loodud teoste ja valitud “Kalevipoja” tegelaste kirjeldustega, et mõista paremini, millist rolli need tegelased mängivad eeposes.
Parki on planeeritud eksponeerimiseks 8 tööd. Vaatamist on igas vanuses inimestele. Näitusel saab näha lesknaise leitud kana, tedremuna ja varesemuna, kelle ta kasvatas lasteks, kellest omakorda sirgusid neiud. Kangelane siil saab uue kuue teises võtmes ja Salme minek Tähele naiseks on dokumenteeritud. Uhke Kalevipoja mõõk pole kunagi varem nii uhke olnud, salakaval Vetevana on varasemast ettekujutusest üllatavama vormi võtnud ja Vanapagan proovib jälle maa peale pääseda. Lõpuks on ka Kalevipoja maharaiutud jalad üles leitud. Iga töö juures on väike selgitus tegelase rolli kohta ja värsid eeposest. Näituse paigaldamine Karlova parki toimub 16. mai hommikul ning juba pärastlõunal kella 15:00 saab töid tulla uudistama. Tööd jäävad parki üles 19. mai õhtuni.

15.00 - 21.00 Maidu Kastmed · „Milli kohvikus“, Sõbra 35c 
hoovis üles seatav pop-up „Milli kohvik“ võtab külalisi vastu kolmapäevast laupäevani: K, N, 15.00 - 21.00
R 11.00 - 22.00
L 12.00 - 22.00
Mida siis pakume? Kõigepealt loomulikult süüa ja juua. Saab suppi, praadi ja magustoitu, sinna kõrvale hõrgutavaid „Maidu Kastmeid“. Õhtuti ka elav muusika, seda muidugi siis, kui jätkub külastajaid (vähemalt 10 inimest korraga).
Kaardimakse võimalus!!!

16.00   Töötuba “Tee oma rõdul lõhnavaba komposti” - jääb kahjuks ära!

19.00   Linnuretk, retkejuht Leho Luigujõe. Kogunemine Eha tänava staadionil. Jalutame ringi Karlova parkides ja tänavatel ning õpime tundma meie linnaosa linde.  Korraldab Eesti Ornitoloogiaühing. Lisainfo: www.eoy.ee, eoy@eoy.ee

19.00-22.00   Tantsuõhtu “Kõik kastmed peale salsa” Tartu Kammivabriku Klubihoones Teguri 26.
Hooaja viimasel tantsuõhtul saavad kõik huvilised jalga keerutada elava puhkpillimuusika saatel. Tantsuks mängib puhkpilliorkester Tamme saatel, dirigent on Gunnar Pettaig ja solistina astub üles Kasper Kaar. Pilet 5 eurot 
FB üritus https://www.facebook.com/events/829021390783900/ ja
FB-leht “Tantsuõhtud Kammivabrikus” https://www.facebook.com/tantsukadkammivabrikus/