Infoõhtu: Elurikkus minu koduaias, 16. aprill 2024

Head karlovlased!
 Kutsume looduse aeda! Julgustame aiaomanikke sel kevadel kasutama rohkem kodumaiseid taimeliike ning looma paremaid tingimusi putukate, liblikate, kahepaiksete ning teiste meie keskkonna jaoks vajalike liikide eluks ning liikumiseks.
Koostöös Karlova Seltsi ja Tartu ROHEringi projektiga toimub infoõhtu, kus jagame soovitusi ja näpunäiteid liigirikka aia loomiseks, mis toob rõõmu nii linnaloodusele kui aia omanikule.
Oma kogemustest elurikka aia loomisel räägivad Karlova elanikud Kristin Leis ja Meie Kiisel. Tartu ROHEringi projekti ning plaanitavat toetust tutvustab Tartu linnalooduse projektijuht Riia Ränisoo.
Kohtumine toimub Tartu Karlova Kooli (Salme 1) ruumis 107 kell 18.00.
 Tublidele aednikele on plaanis jagada ka toetust, mis aitab soovitud muutusi ellu viia. Toetust saaks kasutada näiteks veesilma ja lilleniidu loomiseks, puude ja põõsaste istutamiseks, kõvakattega pinnase eemaldamiseks ning pesakastide paigaldamiseks. Väga väärtuslik on ka Tartu ülikooli ökoloogide ja aianduskonsultandi poolt pakutav tasuta nõustamine. Tähelepanu pööratakse seejuures nii keskkonna vajadustele kui silmailule.
Plaanitav toetus oleks ühe aia kohta kuni 1000 eurot ja selle peab nüüd kinnitama ka linnavolikogu.