ALGAVAD SUPILINNA PÄEVAD

Täna meenutuste õhtuga algavad XII Supilinna päevad pakuvad põnevaid üritusi nädala lõpuni, 23.-28. aprillini. Laupäeval avatakse Supilinna külakiik ja päikesekell, laval astuvad üles 14 bändi ja kollektiivi.

Kolmapäeval toimub aruteluõhtu lodjal, kus Tartu linnapea Urmas Kruuse ning Emajõe Lodjaseltsi, Karlova Seltsi ja Supilinna Seltsi esindajad arutlevad teemal "Tartu kui inimeste linn";.

Neljapäeval jätkub programm traditsiooniliste Supilinna koristustalgutega, reede keskpäeval jagatakse koostöös Põltsamaa Felixi ja Tartu naiskodukaitsjatega Raekoja platsil linnarahvale tasuta suppi.

Laupäevane festivalipäev Emajõe-äärsel platsil on sellel aastal pühendatud pärimuskultuurile. Päev algab lustaka rongkäiguga, keskpäeval avatakse Supilinna statsionaarne päikesekell ja seejärel külakiik. Laval astuvad üles pärimusmuusikat ja selle töötlusi viljelevad ansamblid.
Keskkonnahariduse Keskus organiseerib töötubasid nii suurtele kui väikestele, toimub täika ja kohalikud ettevõtted tutvustavad oma töid ja tegemisi. Päeva õnnestumisele aitab kaasa Tartu Üliõpilasteatri tänavateatritrupp. Õhtuseks peaesinejaks on ansambel Untsakad.

Festival lõppeb pühapäeval avatud hoovide päevaga, mil saab külastada ühepäevakohvikut "Herneke", kuulata muusikat, teha tutvust uue ilusalongiga, maitsta veine ja vahetada mõtteid Vikipeedia teemadel.

Tegemist on Tartu vanima linnaosafestivaliga, mis edendab tartlaste kultuuri, tugevdab Supilinna kogukonnatunnet ning annab eeskuju ja ideid kõigile külastajatele oma elukeskkonna parandamiseks. Festivali üritused on tasuta.

Vaata Supilinna päevade kava: www.supilinn.ee